یاران فرهنگ
ویژه فارغ التحصیلان دوره آموزشی یاران فرهنگ
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدیدها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین به روز رسانی :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
درباره ما


این وبلاگ متعلق به شما مخاطب گرامی بالخص اگر فارغ التحصیل دوره آموزشی یاران فرهنگ هستید.

مدیر وبلاگ : «یاران فرهنگ»
پست الکترونیکی : yaranefarhang@gmail.com
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
کد خوش آمد گویی - دکمه گرافیکی تماس با ما سفارش سی دی سخنرانی کد افراد آنلاین Online User کد بالا رفتن
IranSkin go Up
ابر برچسب ها
پنجشنبه 29 دی 1390
نوشته شده توسط : محمدمهدی مومیوند طبقه بندی شده در :نقد فیلم , 
فیلم جنجالی "پنج مناره در نیویورک" که محصول مشترک ترکیه و امریکا است به رغم داشتن ژانر درام و اکشن، محتوای کاملا ضد اسلامی دارد.
کارگردان و نویسنده این فیلم که محصول سال 2010 است «محسون قرمزگل» یکی از معروف ترین خوانندهای رپ و پاپ ترکیه است.
سازنده این فیلم سعی دارد با نشان دادن واعظی روحانی در ابتدای فیلم، که در مسجد و در حلقه مریدانش، آمریكا را شیطان بزرگ خطاب می كند، سخن تاریخی بنیانگذار نظام اسلامی ایران را كه در كشورهای اسلامی به یك اصل استراتژیك بدل شده را با بنیادگرایی طالبانی مترادف سازد.

نوع برگزاری مراسم های مذهبی ابتدایی فیلم، كاملا تعمدی به هیچ كدام از مراسم های اهل تسنن وتشیع شبیه نیست و بیشتر به نوعی صوفی گری افراطی شباهت دارد.

پلیس تركیه در این فیلم به این نتیجه می رسد که تمامی عملیات های تروریستی دراین كشور توسط فردی در آمریكا با نام حاجی گومش با نام مستعار «دجال» سازماندهی می شود، نهادهای امنیتی آمریكایی نیز كه هیچ سوءسابقه ای از گومش ندارند تصمیم می گیرند او را به خاك تركیه بازگردانند.

دوافسر پلیس ترك، فرات باران (محسون قرمزگل) و آكارآیدن (مصطفی سندل) برای بازگرداندن حاجی گومش رهسپار آمریكا می شوند. تركیب زوج هایی كه دراین فیلم دركنار هم قرار داده شده اند كاركردهای محتوایی لیبرالیستی اثر را افزایش می دهد.

حاجی گومش با یك مسیحی ازدواج كرده است و زمانی كه «فرات باران» افسرترك از او می پرسد كه چرا با یك مسیحی ازدواج كرده گومش طوری پاسخ او را می دهد كه گویی مسلمانی فقط یك عنوان اجتماعی- شهروندی است و در مقوله انتخاب زوج و بافت زندگی اجتماعی فاقد اهمیت است.

زوج فرات باران و آكارآیدن نیز دو افسر امنیتی پلیس تركیه است كه یكی مسلمان و دیگری مذهبی ندارد. این دو برای تحویل گومش به سراغ یك مأمور ارشد امنیتی- دیوید بكر- می روند. بكر به محض آنكه متوجه می شود یكی از این دو افسر كرد است او را تحقیر می كند و تنفر خود را نسبت به مسلمانان به شكلی علنی در قالب دیالوگ های فیلم ابراز می دارد. در جایی دیگر بكر اشاره می كند تا زمانی كه مسلمانان درجهان وجود دارند امنیت ملی آمریكا محقق نخواهد شد.

از شیطنت های مشخص تصویری این فیلم تأكید بر جای خالی برج های دوقلو است كه صدای اذان روی این تصاویر قرارداده شده تا برای تماشاگر ذهنیت سازی شود. اما لحن و اظهارنظرهای بكر- مأمور امنیتی آمریكایی- فیلم نیز دربخش های مهمی از فیلم قابل توجه است. دیوید بكر با كفش و بدون اعتنا به برگزاری نمازجماعت، برای تحقیق از محل اختفای گومش وارد مسجد می شود و درپاسخ به اعتراض امام جماعت مسجد مبنی بر حرمت گذاری به احكام جمعی مسلمین می گوید برای مسجد و عبادت ارزشی قائل نیست و برای مذهبی كه متعلق به دشمنان كشور اوست احترام معنی نخواهد یافت.

گفتنی است در پی پخش این فیلم در کشور اندونزی مسلمانان این کشور به دلیل اسلام ستیزی، این فیلم رامحکوم کرده و به خیابان ها آمدند.

همچنین یکی از سینماهای شهر بوگو در 60 کیلومتری شمال جاکارتا مورد حمله تماشاگران قرار گرفته وصندلی های سالن سینما توسط آنان شکسته شد.

منبع: مستور

خصوصیات و قابلیت های هواپیمای جاسوسی آمریکایی در ایران + تصاویر


                                                            ((((لطفا به ادامه ی مطلب مراجعه کنید))))

سه شنبه 27 دی 1390
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ طبقه بندی شده در :نقد فیلم , 

ژول ورن در رمان‌های جذابش مکشوفات آینده بشر را در سالیان بسیار دور قبل از تکامل تدریجی علم پیش‌بینی می‌کرد و امروز هالیوود به‌عنوان یک رسانه سرگرمی‌ساز، سیاست‌های آینده کاخ سفید را پیش‌بینی می‌کند اما این یک پیش‌بینی نیست بلکه تبیین سیاست‌هایی است که در روزگاری نزدیک محقق خواهد شد.

مجموعه‌ یادداشتی با عنوان «سلسله فریب» که در سایت تبیان منتشر ‌شده، به ریشه یابی این مهم و دلایلی برای اثبات آن می پردازد. بخش نخست این مطلب در زیر آمده است:

 برچسب ها : نگاهی به فیلم‌های شاخص مرتبط با اسلام هراسی (قسمت اول) ,  فیلم فرانتیک ,  فیلم فارنهایت۱۱/۹ ,  فیلم دروغ‌های حقیقی/ جیمز کامرون (۱۹۹۴) ,  مرکز تجارت جهانی/ الیور استون (۲۰۰۶). , 
یکشنبه 25 دی 1390
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ

عصر حاضر عصر محوریت اطلاعات است که با خود، انباشتگی اطلاعات را به همراه دارد. انباشتگی اطلاعات ضرورت به‌گزینی را سبب گردیده است. امر گزینش نیز حضور نظام‌های ارزشی را اجتناب‌پذیر نموده است.

مقدمه:

چندی پیش “آلوین تافلر” متفکر و جامعه شناس معاصر از سه انقلاب یا سه موج سخن به میان آورد: انقلاب صنعتی و انقلاب الکترونیکی و نام هریک از آنها را موج گذاشت و موج سوم را به وضعیت معاصر اطلاق کرد که عصر مورد نظر اورا عصر اطلاعات و ارتباطات نیز نامیده اند. موج سوم در واقع و در معنایی گسترده موج غلبه اطلاعات و ارتباطات است.

عصر اطلاعات و ارتباطات که به دلیل وقوع پس از عصر صنعتی و غلبه بر آن عصر فراصنعتی نیز نام گرفته است عصر محوریت اطلاعات است و آنچه عصر اطلاعات را هویتی بارز بخشیده است وجود رسانه های نوین ارتباطی است وجود این رسانه ها و فن آوری های ارتباط می کوشد مرزهای سیاسی و فرهنگی رانادیده بگیرد و جهان رابه دهکده ای یا به تعبیر جدیدتر خانه ای تبدیل کند که اعضای آن بدون احساس فاصله جغرافیایی با یکدیگر ارتباط می یابند.

امکان ارتباط دو سویه با استفاده از رسانه ها وشبکه های موجود رایانه ای برای بشر امروز زندگی نوین راپدیده آورده است که می توان آن را زندگی مجازی نامید، کتابخانه مجازی، بازار مجازی، کلاس مجازی، فراغت مجاز ی، جامعه مجازی واقعیت مجازی و از این قبیل مفاهیمی هستند که فن آوری ارتباطات به ارمغان آورده است. در زندگی مجازی می توان زیر سقف واحدی ماند و با جهانی گسترده وسرشار از اطلاعات و با استفاده از امکانات دریافت وانتقال صوت وکلام و تصویر ارتباط یافت.

تبادل اطلاعات در مقیاس جهانی خود فزونی حجم تولید و انباشت اطلاعات وپیام ها را پدیده آورده است. انبوهی اطلاعات و پیام ها که حاصل چرخه تولید و توزیع و مصرف آنهاست بشر امروزی را با مشکلی نوین روبه رو کرده است که خود سبب سرگردانی اوست. رشد تصاعدی حجم اطلاعات که نتیجه به کارگیری رسانه های امروزی است کار انتخاب و بهگزینی را تبدیل به معمایی کرده است که بشر حیرت زده امروز با آن روبه رو است.

انباشتگی گرچه ممکن است خو د مثبت تلقی شود لیکن همیشه انسان را ناگزیر از انتخاب می کند. چه گونه می توان درست ر ا از نادرست، معتبر از نامعتبر، مرتبط را از نامرتبط،سودمند را از ناسودمند باز شناخت وآن را در حدی معقول در هر گزینش محدود ساخت ؟برچسب ها : جوان مسلمان ,  رسانه و موج چهارم , 

بازدید کننده گرامی
 با توجه به گسترش شبکه های ماهواره ای و رادیویی فارسی زبان و حمله گسترده آنان به باورها و اندیشه های جامعه و تغییر سبک زندگی جامعه ایرانی وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد برای شما مخاطب گرامی به تشریح و کالبد شکافی این شبکه ها و گردانندگان  این شبکه ها بپردازد، لذا از شما بازدید کننده گرامی تقاضامندیم مطالب که از این به بعد شاهد آن در وبلاگ هستید کاملاً با دقت به آن توجه بفرمایید و نظرتتان را در بخش نظرات برای ما بیان بفرمایید.

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                          با تشکر
                                                                                                                مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ

معرفی عناصر رادیو فردا / نادر صدیقی


 نادر صدیقى،نویسنده در وب سایت رادیو فردا
  نادر صدیقى،نویسنده در وب سایت رادیو فردا

نادر صدیقى كه براى اولین بار كیان تاجبخش (از متهمین كودتاى مخملى) را به سعید حجاریان و مصطفى تاج زاده معرفى مى‌كند به نظر مى‌رسد از عوامل اصلى بنیاد سوروس در ایران باشد كه نقشى مهم‌تر از تاجبخش را در ایران ایفا نموده و به عنوان دیده بان اصلى سوروس عمل مى‌كند .

 

نادر صدیقى سال‌هاى متمادى در كشورهاى تازه استقلال یافته شوروى سابق حضور داشته است.وى از اعضاى اولیه اطلاعات نخست وزیرى مى‌باشد كه با حجاریان به وزارت اطلاعات مى‌رود و با نام مستعار علوى، همكارى وى را در این نهاد مهم امنیتى به عهده مى‌گیرد.

صدیقى به عنوان محقق گروه‌هاى چپ كمونیستى فعال بوده و به خاطر تسلطش بر فدائیان خلق طیف اكثریت به محمد اكثریت معروف بوده است. وی به همراه حجاریان از وزارت اطلاعات خارج شده است و پس از خروج از این نهاد امنیتى، ارتباطات گسترد‌ه‌اى با برخى بنیادهایى كه در زمینه براندازى نرم در شوروى سابق فعال بودند از جمله بنیاد سوروس (OSI) برقرار مى‌كند. وى در فیلم آموزش انقلاب مخملى صربستان كه از منزل یكى از متهمین كودتاى مخملى كشف شد به عنوان تهیه كننده و گوینده فیلم حضور دارد.

نادر صدیقى كه حین تظاهرات غیرقانونى در ایام اغتشاشات در میدان هفت تیر نیز حضور جدی داشت ، پس از تخلیه دفتر خود در خیابان یوسف آباد متوارى شده است. بسیارى از قرارهاى ویژه نادر صدیقى با حضور برخى از دیگر عوامل بنیاد سوروس از جمله كیان تاجبخش در این دفتر صورت مى گرفته است. وى عامل ارتباط بسیارى از اصلاح طلبان با خارج بوده است.

كارشناسان معتقدند یكى از دلایلى كه این طیف از جمله حجاریان، صدیقى و برخى دیگر از چهره‌هاى امنیتى به سمت روش هاى انقلاب مخملى رفتند این بوده كه این افراد چون در ایام مسؤولیت امنیتى بر روى گروه‌هاى چپ و شوروى سابق كار مى‌كردند براى برخورد با چپ به سمت مدل آمریكایى رفتند و همگرایى خاصى با لیبرالیسم و روش‌هاى آمریكایى پیدا كردند و از دلایلى كه این روش ها را در ایران براى براندازى استفاده مى كنند همین مورد مى باشد.

نادر صدیقی هم اکنون به عنوان همکار رادیو فردا به قلم زدن مشغول است.مقالات وی بیشتر در حوزه تاریخ و فرهنگ و هنر ایران است و در وب سایت رادیو فردا موجود می باشد.
برچسب ها : معرفی عناصر رادیو فردا / نادر صدیقی ,  نادر صدیقى ,  نویسنده در وب سایت رادیو فردا , 

متأسفانه امروزه در بسیاری از آثار سینمایی و رسانه‏ ای غرب شاهد تبلیغ سبک ‏های نوینی از زندگی اجتماعی هستیم که در تقابل کامل با الگوی زندگی انسان متمدن شرقی است. ذهن جوان ایرانی که بعضاً از مواجهه با مشکلات زندگی شهری خسته است در برابر شلیک‏ های متمادی این هجمه به چه می اندیشد؟

یاران فرهنگ  به گزارش  برهان؛ در این خصوص با آقای «علی اکبر تاج مزینانی» دکترای سیاستگذاری اجتماعی، معاون پژوهشی مرکز مطالعات اجتماعی – فرهنگی جوانان، دانشگاه علامه طباطبایی (ره) و مسوول کارگروه تدوین سیاست­ها و راهبردهای کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی به گفت‌وگو نشسته ‏ایم:برچسب ها : سبک ‏های نوینی از زندگی اجتماعی؟! , 

بازدید کننده گرامی
 با توجه به گسترش شبکه های ماهواره ای و رادیویی فارسی زبان و حمله گسترده آنان به باورها و اندیشه های جامعه و تغییر سبک زندگی جامعه ایرانی وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد برای شما مخاطب گرامی به تشریح و کالبد شکافی این شبکه ها و گردانندگان  این شبکه ها بپردازد، لذا از شما بازدید کننده گرامی تقاضامندیم مطالب که از این به بعد شاهد آن در وبلاگ هستید کاملاً با دقت به آن توجه بفرمایید و نظرتتان را در بخش نظرات برای ما بیان بفرمایید.

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                          با تشکر
                                                                                                                مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ

معرفی عناصر رادیو فردا / پیام رضی


 پیام رضی ، مدیر بخش موسیقی رادیو فردا

  پیام رضی ، مدیر بخش موسیقی رادیو فردا

 

پیام رضی که متولد 24 خرداد 1360 است در حالی سی سالگی خود را می گذراند که مجرد است .او در یک خانواده اهل موسیقی و فیلم متولد شد  و از همان ابتدا هم زمینه مذهبی در وی وجود نداشت.(در واقع در یک خانواده غیر مذهبی به دنیا آمد!!!!!) تحصیلاتش را در رشته معماری دانشگاه آزاد تهران ادامه داد.وی پیش از آنکه به رادیو فردا بپیوندد، علاقه اش در حوزه تلویزیون و سینما بود و در سمت های مختلف از تدارکات و پذیرایی گرفته  تا  دستیار کارگردان فعالیت می کرد تا آنجا که به عضویت «فیلمسازان جوان ایران »در آمد.وی در فیلم هایی نظیر  زائر، مادام و شامسی خانوم، مدل، آبی و مرد  به عنوان دستیار کارگردان مشغول به کار بود.پس از این مدت، سودای خروج از کشور به سر پیام رضی می افتد و شروع به چاره اندیشی می کند.لذا  از سال 2005 در مدرسه بین المللی سینمایی FAMU در شهر پراگ پذیرفته شده و در رشته کارگردانی سینما به تحصیل پرداخت.رضی سال 2007 از این مدرسه فارغ التحصیل شد و پس از آن ، دو فیلم کوتاه به نام های «حلقه های موازی» و «ارتش من» را  در پراگ ساخت و یکی از این دو فیلم را در بخش استعداد های دانشگاهی 57 امین جشنواره فیلم برلین شرکت داد.وی هم زمان به طور موقت و بعداً به صورت تمام وقت به رادیو فردا پیوست و به حوزه مربوط به خودش یعنی موسیقی رفت .

پیام  رضی در حال حاضر مدیر بخش موسیقی رادیو فردا است و به اتفاق یک گروه 5 نفره، هدایت بخش موسیقی رادیو را به عهده می گیرد.از جمله اعضای این گروه آتوسا عزیزی ، فرشید منافی  و فردی به نام Pecha است.

اکنون و پس از 7 سال خروج وی از کشور، پیام رضی انگیزه سابق برای کار در رادیو فردا را ندارد و روزمرگی روحیه او را افسرده کرده است. به همین دلیل درصدد خروج از این رسانه ضد انقلاب و ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور آلمان یا فرانسه را دارد. البته او نیویورک را هم به عنوان یکی از شهرهای مورد علاقه خود می داند و زندگی در این شهر را هم می پسندد.

به هرحال هر چه زمنا بیشتر بگذرد، سرنوشت پیام رضی  هم مشخص خواهد کرد که کجای دنیا را می تواند به جای وطنش برای زندگی انتخاب کند.برچسب ها : معرفی عناصر رادیو فردا / پیام رضی ,  پیام رضی ,  مدیر بخش موسیقی رادیو فردا , 

بازدید کننده گرامی
 با توجه به گسترش شبکه های ماهواره ای و رادیویی فارسی زبان و حمله گسترده آنان به باورها و اندیشه های جامعه و تغییر سبک زندگی جامعه ایرانی وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد برای شما مخاطب گرامی به تشریح و کالبد شکافی این شبکه ها و گردانندگان  این شبکه ها بپردازد، لذا از شما بازدید کننده گرامی تقاضامندیم مطالب که از این به بعد شاهد آن در وبلاگ هستید کاملاً با دقت به آن توجه بفرمایید و نظرتتان را در بخش نظرات برای ما بیان بفرمایید.

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                          با تشکر
                                                                                                                مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ

معرفی عناصر رادیو فردا / فهیمه خضر حیدری


فهیمه خضر حیدری ، یکی از کارمندان بخش خبر و استودیوی رادیو فردا
فهیمه خضر حیدری ، یکی از کارمندان بخش خبر و استودیوی رادیو فردا

فهیمه خضر حیدری متولد سال 1357 هست و در سن هجده سالگی وارد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران شد.نامبرده از سال 1375 وارد حوزه روزنامه نگاری و خبرنگاری شد  و کار خود را از همکاری با روزنامه سلام شروع کرد.وی پس از آن نیز با چند روزنامه و مجله همکاری نمود.مجله «زنان» یکی از جاهایی بود که وی در آن مشغول به کار بود.خضرحیدری بعد از دوسال از ورود به مجله،عضو هیئت تحریریه این مجله شده و مشغول قلم زدن می شود.

نامبرده علاوه بر کار خبرنگاری در روزنامه ها و مجلات ، در مجله اینترنتی «شیرزنان» نیز مشغول به تهیه گزارش و مصاحبه با بانوان ورزشکار بود.ظاهراً این سایت با رویکرد فمنیستی اداره می شود و در حال حاضر مشمول قانون فیلترینگ شده است.

فهیمه خضر حیدری در سال 1388 کشور را ترک می کند و به اعضای شبکه ماهواره ای ضد انقلاب رادیو فردا می پیوندد.


برچسب ها : معرفی عناصر رادیو فردا / فهیمه خضر حیدری ,  فهیمه خضر حیدری ,  یکی از کارمندان بخش خبر و استودیوی رادیو فردا , 
پنجشنبه 22 دی 1390
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ

بازدید کننده گرامی
 با توجه به گسترش شبکه های ماهواره ای و رادیویی فارسی زبان و حمله گسترده آنان به باورها و اندیشه های جامعه و تغییر سبک زندگی جامعه ایرانی وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد برای شما مخاطب گرامی به تشریح و کالبد شکافی این شبکه ها و گردانندگان  این شبکه ها بپردازد، لذا از شما بازدید کننده گرامی تقاضامندیم مطالب که از این به بعد شاهد آن در وبلاگ هستید کاملاً با دقت به آن توجه بفرمایید و نظرتتان را در بخش نظرات برای ما بیان بفرمایید.

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                          با تشکر
                                                                                                                مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ


معرفی عناصر رادیو فردا / ایرج گرگین


  ایرج گرگین،مدیر گروه خبری و گزارش رادیو رادیو اروپای آزاد - رادیو آزادی

    ایرج گرگین،مدیر گروه خبری و گزارش رادیو رادیو اروپای آزاد - رادیو آزادی 


ایرج گرگین از اعضای سازمان جوانان حزب توده بود، که پس از کودتای 28 مرداد با یک چرخش کامل درخدمت رژیم پهلوی قرار گرفت و به عنوان گوینده به رادیو راه یافت.وی به دلیل گرایش های روشنفکرانه اش از فعالترین برنامه سازان برنامه دوم رادیو تهران شد و سلسله مصاحبه هایی با اهل شعر و هنر انجام داد که معروفترین آن مصاحبه با فروغ فرخزاد بود.زمانی که «رضا قطبی» مامور تاسیس تلویزیون ملی ایران شد،ایرج گرگین در شمار 12 نفر اولیه ای بود که به وی پیوست و مسئولیت گروه اخبار را به عهده گرفت.

وی با جلب اعتماد رضا قطبی،مدیرکل روابط عمومی تلویزیون و پس از ان مدیر مجله تماشا و اندکی بعد مدیر تولید تلویزیون  که مهمترین مقام در تهیه و تدوین سریالها و برنامه های تلویزیون بود،شد.او آنچنان مورد اعتماد رژیم پهلوی بود که به عناون گزارشگر ویژه به همراه شاه به سراسر دنیا می رفت.گرگین پس از پیروزی انقلاب اسلامی به آمریکا رفت و همراه با «هما سرشار»(خبرنگار یهودی و صهیونیست) رادیو امید ایران را تاسیس کرد.زمانی که آمریکا تصمیم به تشکیل رادیوآزادی  زیرمجموعه سازمان سیا در کشور چکسلواکی گرفت،گرگین را به عنوان مدیر گروه خبری و گزارش این رادیو منصوب کرد.

 
برچسب ها : معرفی عناصر رادیو فردا / ایرج گرگین ,  ایرج گرگین ,  مدیر گروه خبری و گزارش رادیو رادیو اروپای آزاد - رادیو آزادی , 
پنجشنبه 22 دی 1390
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ طبقه بندی شده در :اخبار و نشریات , 
رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای گفت: ۲۰ میلیون مرد و زن کشور به صورت حرفه‌ای ۲ ساعت در روز بازی رایانه‌ای می‌کنند.

بهروز مینایی در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس اظهار داشت: بر اساس آماری که در انتهای سال ۸۹ استخراج شده سن بازی کنندگان بازی های رایانه ای در ایران از ۷ تا ۴۰ سال است که این محدوده سنی، ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار از جمعیت ۷۵ میلیونی ایران را تشکیل می دهند.

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای افزود: از این جمعیت ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری، ۸۰ درصد با بازی آشنایی دارند و ۵۴ درصد نیز به صورت فعال بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: این ۵۴ درصد بازی کننده از جامعه ۴۶ میلیونی بین ۷ تا ۴۰ سال ایران، بیش از ۲۰ میلیون بازی کننده حرفه ای فعال در ایران را تشکیل می دهند که به طور متوسط هر نفر، در روز ۲ ساعت بازی می کند و در مجموع ۲۰ میلیون بازی کننده فعال ایرانی، ۴۰ میلیون ساعت در روز، بازی می کنند.

وی ادامه داد: همچنین از ۲۰ میلیون بازی کننده در ایران، ۱۲ میلیون در جامعه مردان و ۸ میلیون در جامعه زنان هستند.

مینایی تصریح کرد: در دنیا نیز نسبت جامعه آماری بازی کنندگان در مردان به زنان، رابطه ۶۰ به ۴۰ است که این نسبت در ایران نیز وجود دارد.
مطالب مرتبط :
:: آمار کاربران بازی های رایانه ای در ایران


برچسب ها : آمار کاربران بازی های رایانه ای در ایران ,  ۲۰ میلیون مرد و زن کشور به صورت حرفه‌ای ۲ ساعت در روز بازی رایانه‌ای می‌کنند. , 

به گزارش  مهر، معاریو نوشت : بنیاد ملی بازیهای رایانه ای ایران، بازی رایانه ای جدیدی تحت عنوان” حمله به تل آویو” را طراحی کرده است که در واکنش به بازی رایانه ای”بتلفید ۳″ آمریکا(صحنه نبرد ۳) که به شبیه سازی حمله ارتش آمریکا به تهران و تاسیسات زیربنایی ایران صورت گرفته است.

معاریو و کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل اذعان کردند: دولت ایران در مقابل اقدامات و تحریمهایی که علیه آن اعمال می شود، کوتاه نمی آید و به مقابله به مثل دست می زند.

این روزنامه نوشت : بازی سازان ایرانی بیشتر بر عنوان بازی تمرکز کرده اند و هدف از این حمله، شهر تل آویو اسرائیل است.

کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل هم به نقل از طراحان این بازی گزارش داد : لابی صهیونیسم بر آمریکا و دولت این کشور سیطره دارد و در نتیجه طراحی این بازی به این خاطر است تا حمله به یک شهر اسرائیلی شبیه سازی شود، زیرا حمله به تل آویو، آمریکایی ها را بیشتر از حمله به واشنگتن عصبانی می کند.برچسب ها : واکنش رژیم صهیونیستی به بازی رایانه ای ایرانی حمله به تل آویو , 
چهارشنبه 21 دی 1390
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ

بازدید کننده گرامی

 با توجه به گسترش شبکه های ماهواره ای و رادیویی فارسی زبان و حمله گسترده آنان به باورها و اندیشه های جامعه و تغییر سبک زندگی جامعه ایرانی وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد برای شما مخاطب گرامی به تشریح و کالبد شکافی این شبکه ها و گردانندگان  این شبکه ها بپردازد، لذا از شما بازدید کننده گرامی تقاضامندیم مطالب که از این به بعد شاهد آن در وبلاگ هستید کاملاً با دقت به آن توجه بفرمایید و نظرتتان را در بخش نظرات برای ما بیان بفرمایید.

مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ


معرفی عناصر رادیو فردا / وحید پوراستاد


 وحید پوراستاد از کارمندان رادیوفردا
  وحید پوراستاد از کارمندان رادیوفردا

وحید پور استاد متولد 30/06/1354 شهر سبزوار است.او به دلیل مشکل بینایی از سربازی معاف شد.

او که در رشته حقوق تحصیل کرده بود از ابتدا  و در سال 74  به روزنامه سلام رفت و دبیر سرویس حقوقی این روزنامه شد و پس از تعطیلی روزنامه سلام به ترتیب در روزنامه های آفتاب امروز، آزاد، نوروز، یاس نو، وقایع اتفاقیه، اقبال، سایت میراث فرهنگی، سرمایه، اعتماد ملی و نهایتاً روزنامه فرهیختگان بود.در همین حین که سودای پیوستن به رادیو فردا در سرش افتاد و مراحل استخدام در رادیو فردا را طی کرد.پور استاد در حین  انجام مراحل استخدام ، به همراه همسرش به دوبی رفت و آنجا ادامه مراحل استخدام خود را طی کرد و پس از بازگشت به کشور، توسط ماموران امنیتی ایران بازداشت شد.

گفتنی است وی که در عرصه تحرکات ضد نظام فعالیت قابل توجهی داشت، در سال 82 نیز در روزنامه یاس نو دستگیر شد و به مدت 11 روز در بازداشت بود.

اما در بازداشت اخیرش در بهمن ماه 1388 تا مدتی از او خبری نشد تا این که پس از آزادی از زندان، به طور غیر قانونی از کشور گریخت.

وحید پور استاد سرانجام پس از خروج غیر قانونی از کشور ، با ذلت و خاری به مدت 9 ماه در ترکیه سرگردان بود تا مراحل خروج وی از کشور ترکیه به اتمام رسیده و به جمع سایر کارمندان رادیو فردا بپیوندد. نکته جالب توجه این است که همسر وی (که او هم در زمینه قلم فرسایی دستی بر آتش داشت) مستقیماً به جمهوری چک رفت و 9 ماه بدون همسرش در پراگ  و به همراه سایر همکاران رادیو فردا ماند.

و سر انجام وحید پوراستاد  و همسرش به قافله ایرانی های گریزان از وطن و آواره های جمهوری چک پیوستند تا با نانی که از سفره آمریکا ارتزاق می کنند  روزگار خود را بگذرانند.

این نیز بگذرد...

 

                                                                                                                                               

                                                                                       
برچسب ها : معرفی عناصر رادیو فردا / وحید پوراستاد ,  وحید پوراستاد از کارمندان رادیوفردا , 

بازدید کننده گرامی
 با توجه به گسترش شبکه های ماهواره ای و رادیویی فارسی زبان و حمله گسترده آنان به باورها و اندیشه های جامعه و تغییر سبک زندگی جامعه ایرانی وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد برای شما مخاطب گرامی به تشریح و کالبد شکافی این شبکه ها و گردانندگان  این شبکه ها بپردازد، لذا از شما بازدید کننده گرامی تقاضامندیم مطالب که از این به بعد شاهد آن در وبلاگ هستید کاملاً با دقت به آن توجه بفرمایید و نظرتتان را در بخش نظرات برای ما بیان بفرمایید.

                                                                                                                                                     
                                                                                                                                          با تشکر
مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ
 

معرفی عناصر رادیو فردا / فرشید منافی

 فرشید منافی، مجری برنامه رادیو پس فردا

  فرشید منافی، مجری برنامه رادیو پس فردا  


فرشید منافی پیر عبدالملکی،این اسم کامل اوست.متولد 22 مرداد 1358 شهر تهران به شماره شناسنامه 5458 است و فرزند علی اصغر منافی. تحصیلات دانشگاهی را شروع کرد،ولی تمام نکرد.4 سال در دانشگاه درس خواند و در پایان با مدرک دیپلم کشور را ترک کرد.

 

فزشید منافیوی گوینده و برنامه ساز رادیویی در ایران بود.منافی در رادیو جوان فعالیت می کرد.مشهورترین برنامه های منافی د زمان حضور وی در رادیو جوان برنامه ای با نام «جوانی به وقت فردا» و برنامهة «روی خط جوانی» بود. او در خرداد 1389 از ایران خارج شد وی پس از خروج از کشور  در  مطلبی که در صفحه فیس بوکش منتشر یافت  با ابراز علاقه! به کشور وهموطنانش عمیقاً از اینکه مجبور شده!!!! ایران را ترک کند ابراز تاسف کرده بود.فرشید منافی رابطه استخدام رسمی با سازمان صدا و سیما نداشته و تنها به عنوان نیروی پروژه ای همکاری می کرده است.

 
برچسب ها : فرشید منافی ,  مجری برنامه رادیو پس فردا ,  معرفی عناصر رادیو فردا / فرشید منافی , 

ژیم صهیونیستی برای جبران 200 هزار صهیونیستی که در راستای مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی خارج شده اند، در تلاشی ناکام به دنبال جذب یهودیان ایران برآمده است.

پایگاه خبری "عربی پرس" به نقل از مقامات امنیتی ایرانی در بخش ضد جاسوسی ویژه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سازمان جاسوسی موساد در اسرائیل تلاش بیهوده ای در تماس با برخی یهودیان ایران داشته تا آنها را به همراه تعدادی از یهودیان دیگر در کشورهای عربی به سرزمین های اشغالی انتقال دهد.

در این راستا پیام های متعددی نیز برای یهودیان فرستاده شده است تا شاید بتواند مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی را متوقف کرده و نتایج مصیبت بار آن را کمتر کند.
 
این در حالی است که یهودیان ایران با قاطعیت اعلام کرده اند که در جمهوری اسلامی ایران در بهترین حالت ممکن زندگی می کنند و از تمام آزادی های دینی برخوردارند و چیزی کم ندارند و ایران را به منطقه ای اشغال شده و ناامن ترجیح می دهند.
 
این تلاش ناکام در پی آن انجام می شود که بر اساس اعلام منابع مربوط بیش از 200 هزار صهیونیست یهودی در سال جاری فلسطین اشغالی را ترک کرده و از این  کشور مهاجرت کرده اند. علت این مهاجرت نیز وقوع جنگ احتمالی در آغاز سال 2012 میلادی است.
 
بر اساس برخی آموزه های فراماسونری و صهیونیستی، سال 2012 سال پایان تاریخ و اجرای نبرد نهایی آرماگدون است که محل آن در سرزمین های اشغالی خواهد بود.
 
این گزارش تهدیدات ایران و سوریه و حزب الله لبنان در زمینه امکان ویران شدن اسرائیل و محو آن از نقشه جهان را از دیگر عوامل ترس صهیونیست ها و افزایش مهاجرت معکوس از سرزمین های اشغالی دانسته است.
 
این مهاجرت در حالی است که رژیم صهیونیستی سالیانه میلیاردها دلار برای مهاجرت دادن تعداد بیشتری از یهودیان به سرزمین های اشغالی هزینه می کند.
 


برچسب ها : تلاش ناکام رژیم صهیونیستی برای جذب یهودیان ایران , 

سرویس اطلاعات و جاسوسی رژیم صهیونیستی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران درصدد تشکیل گروهی به نام "گروه زنان ایرانی" در این سازمان افتاده و به همین منظور به دنبال جذب زنانی است که به زبان فارسی مسلط باشند.
 
به نوشته روزنامه صهیونیستی "معاریف" در حالی‌‌که اسرائیل در عرصه بین المللی از یک سو تلاش می‌کند با تحت فشار گذاشتن برخی کشورها آن‌ها را به تشدید فشارها و مجازات‌ها بر ایران تشویق کند،‌ از سوی دیگر به دنبال به خدمت گرفتن زنان ایرانی یا زنانی است که مسلط به زبان فارسی باشند.
 
معاریف در این‌باره توضیح می‌دهد که سرویس اطلاعات و جاسوسی اسرائیل موسوم به "موساد" در صدد تشکیل گروهی به نام "گروه زنان ایرانی" در این سازمان است. معاریف دلیل این اقدام موساد را رصد و پیگیری امور داخلی ایران عنوان کرده است.
این روزنامه صهیونیستی در ادامه ادعا کرده است که چندین زن ایرانی الاصل این هفته برای تشکیل این گروه به پادگانی نظامی در مرکز سرزمین‌های اشغالی منتقل شده‌اند تا در دایره اطلاعات و جاسوسی به خدمت گرفته شوند.

معاریف در ادامه تأکید کرده است که ارتش اسرائیل برای به خدمت گرفتن چنین زنانی با مشکل بسیار زیادی مواجه است، چون شمار این‌گونه زنان در سرزمین‌های اشغالی به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد و اکثر زنان ایرانی بر حفظ مواضع مذهبی و دینی خود حساسیت بسیاری دارند.

این روزنامه افزوده است: با این حال ارتش اسرائیل تمام تلاش خود را برای قانع کردن این زنان جهت موافقت با به خدمت ارتش و موساد درآمدن به کار می‌گیرد، چرا که پیگیری امور ایران هم اکنون در راس توجهات اسرائیل قرار دارد.
 
منبع: مشرق
 


برچسب ها : موساد در پی زنان ایرانی و فارسی زبان است , 


تعداد صفحات : 3

 | 1 |  2 |  3 | 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic