یاران فرهنگ
ویژه فارغ التحصیلان دوره آموزشی یاران فرهنگ
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما


این وبلاگ متعلق به شما مخاطب گرامی بالخص اگر فارغ التحصیل دوره آموزشی یاران فرهنگ هستید.

مدیر وبلاگ : «یاران فرهنگ»
پست الکترونیکی : yaranefarhang@gmail.com
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
کد خوش آمد گویی - دکمه گرافیکی تماس با ما سفارش سی دی سخنرانی کد افراد آنلاین Online User کد بالا رفتن
IranSkin go Up
ابر برچسب ها
سه شنبه 22 شهریور 1390
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ

بررسی عمیقی را که به تازگی از سوی “مرکز پیشرفت امریکا” درباره اسلام‌هراسی انجام شده است، می‌توان به مثابه تراژدی فاجعه‌بار در سیاست‌های فاسد واشنگتن توصیف کرد.


جنگ نرم و عملیات روانی – در این گزارش که با عنوان شرکت ترس؛ ریشه‌های شبکه اسلام‌هراسی در امریکا منتشر شده است، تلاش‌های جمعی گروه‌های صهیونیستی را برای گسترش نفرت و ترس از اسلام در امریکا روشن می‌کند. این گروه‌ها با دریافت کمک مالی از سوی امریکا، اسلام‌هراسی و نفرت از اسلام را با بهره جستن از کتب، گزارش‌ها، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، وبلاگ‌ها و برنامه‌های رادیویی رواج می‌دهند. بر اساس این گزارش‌، این حامیان مالی و بنیاد‌های ثروتمند به طور مستقیم کمک‌مالی در اختیار گروه‌های مردمی ضد اسلامی قرار می‌دهند.


هزینه پروژه اسلام‌هراسی را که طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۴۰ میلیون دلار صرف آن شده است، هفت بنیاد امریکایی تامین کردند که نام این بنیاد‌ها به این ترتیب است:

۱) بنیاد ریچارد ملون اسکایفی
۲) بنیاد لینده و هری برادلی
۳) نیوتن و روشله بکر
۴) بنیاد وسازمان خیریه نیوتن و روشله بکر
۵) بنیاد راسل بریه، صندوق خیریه لنگرگاه و ویلیام روزندال
۶) صندوق خانواده
۷) بنیاد فربروک.

بر پایه این گزارش، پنج کارشناس انحراف افکار عمومی، رهبری و هدایت گسترش پروژه اسلام‌هراسی را بر عهده دارند و این وظیفه را با استفاده از ابزار شرکای رسانه‌ای و سازمان‌دهی مردمی انجام می‌دهند. نام این افراد بدین شرح است:

۱) فرانک گفنی از مرکز سیاست امنیت
۲) دیوید یروشالمی از انجمن امریکایی‌ها برای موجودیت ملی
۳) دانیل پایپس از انجمن خاور میانه
۴) رابرت اسپنسر از دیده‌بان جهاد و اسلامی شدن امریکا را متوقف کنید
۵) استیون امرسون، عضو پروژه تحقیق درباره تروریسم

 

گروه دلالان مطرود نفرت

این کارشناسان به همه جای امریکا سفر کرده و این دیدگاه را در درون اذهان مردم این کشور تلقین می‌کنند که مساجد در امریکا پناه‌گاه تروریست‌ها و حامیان آنان هستند.

یکی از مهم‌ترین چهره‌های فعال در نشر احساسات ضد اسلامی ولید شعبات است. وی که مدعی است عضو سازمان آزادی‌بخش فلسطین بود ادعا می‌کند زمانی مکانی را در اسرائیل بمب‌گذاری کرد و مدتی را در زندان‌های این رژیم گذراند. شعبات که دین خود را از اسلام به مسیحیت تغییر داده است، از مادری امریکایی و پدری فلسطینی متولد شده و به نظر می‌رسد که تنها دروغ‌گویی بی‌شرم و خائن به جامعه مسلمانان است. وی که به لحاظ مالی از سوی گروه‌های ضد اسلامی حمایت می‌شود بر این باور است که “اسلام و تروریسم از یکدیگر جدایی‌ناپذیرند” و به همین علت “همه سازمان‌های اسلامی در امریکا باید دشمن شماره یک تلقی شوند.”

دانیل پایپس، یکی دیگر از افراد بدنام اسلام‌ستیز است که از هیچ تلاشی برای خدشه‌دار کردن تصویر اسلام در امریکا فروگذار نمی‌کند. پایپس در طول فعالیت خود “خصومتی دردناک نسبت به مسلمانان معاصر از خود نشان داده است… اگر چه او نسبت به مسلمانان ابراز اردات می‌کند، اما همواره رفتاری تحقیرآمیز با آنان دارد” (واشنگتن پست).

سوای نفرت ژرف او از اسلام، وی بی‌حرمتی نژادی نسبت به مهاجران مسلمانی که “تمایل به وارد کردن آداب و رسوم [مناطق] خاورمیانه و جنوب آسیا” [در جامعه امریکا] را دارند نشان می‌دهد” (لوس آنجلس تایمز). وی در سال ۱۹۹۰ گفت “جوامع اروپای غربی آمادگی لازم را ندارند تا پذیرای مهاجرت گسترده مردمان قهوه‌ای پوستی باشند که غذاهای عجیب می‌پزند و از معیارهای متفاوت بهداشتی برخوردارند…همه مهاجران آداب ‌و رسوم و نگرش‌های عجیب و غریب با خود می‌آورند، اما آداب ‌و رسوم مسلمانان مساله‌سازترین آن‌هاست” (نشنال ریویو).

پایپس به عنوان دروغ‌گویی بی‌شرم و مفتری، با شور و حرارت و قاطعانه نفرت خود را نسبت به پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز گسترش داد و اعتقاد به معراج پیامبر و قرآن کریم را رد و حتی درباره وجود پیامبر ابراز شک و تردید کرد.

رابرت اسپنسر نیز از جمله اعضای گروه کارشناسان انحراف افکار عمومی و ضد اسلام است که ریاست دیده‌بان جهاد را بر عهده دارد. وی نویسنده یازده جزوه و نیز ۳۰۰ عنوان مقاله درباره جهاد و “تروریسم اسلامی” است. اگر چه او عداوت شدید و نفرت خود از اسلام را ابراز می‌کند، اما قادر نیست بسیاری از ویژگی‌های جذاب اسلام را انکار کند.

وی یک‌بار در پاسخ به این پرسش که چرا بسیاری از مردم به آغوش اسلام گرایش پیدا می‌کنند، بر خلاف میل باطنی خود اذعان کرد: “اسلام عناصر جذاب بسیاری دارد.” اسپنسر حتی اعتراف کرد عدم رعایت اصول اخلاقی در جهان غرب یکی از دلایلی است که مردم به این دین باشکوه گرایش می‌یابند. نکته جالب توجه این است که او همواره به طور گسترده مورد تمجید یاران موافق خود بوده است. دانیل پایپس او را “یک از برترین تحلیل‌گران امریکایی اسلام می‌خواند.” فرانک گفنی از مرکز سیاست امنیت وی را “گنجی ملی و محقق برجسته و قابل تمجید اسلام” توصیف می‌کند.

دیوید یروشالمی، بنیان‌گذار اتاق فکر جامعه امریکایی‌ها برای موجودیت ملی، از دیگر اسلام‌ستیزان با نفوذ است. وی بدون برخورداری از آموزش‌های لازم در زمینه حقوق اسلامی ادعا می‌کند که در این حوزه فردی کارشناس است. یروشالمی اسلام را به دلیل هدف اعتقادی آن مبنی بر اعمال حاکمیت بر جهان از طریق “خلافت که قانون شریعت را بر همه افراد تحت سلطه خود اعمال کند” (Forward.com) به عنوان تهدیدی ذاتی برای غرب می‌داند. مارک کوهن، استاد مطالعات خاور نزدیک دانشگاه پرینستون به این اتهام این گونه پاسخ می‌دهد که به لحاظ تاریخی، مسلمان حتی در سرزمین‌های تحت حاکمیت خود به دنبال تحمیل قوانین شریعت بر غیرمسلمان نبودند.

وی گفت: “به یهودیان و مسیحیان استقلال جمعی از جمله حق زندگی بر اساس نظام مربوط حقوقی و داوری در دادگاه قانون خود اعطا شده است.”

یروشالمی در یکی از اظهارت مشهور خود می‌گوید: “تمدن اسلامی با تمدن یهودی-مسیحی در جنگ است…مردم مسلمان، همان گونه که امروزه می‌دانیم یعنی کسانی که به اسلام ایمان دارند، دشمنان ما هستند.” به طور خلاصه می‌توان گفت که یروشالمی یکی از چهره‌های برجسته دلالان نفرت است که به عنوان فردی “ضد مسلمانان، ضد مهاجران و ضد سیاهان” توصیف می‌شود.

همچنین، فرانک گفنی، مدیر مرکز نومحافظه‌کار تندرو سیاست امنیت از دیگر چهره‌‍‌های مشهور پس پرده اسلام‌هراسی در امریکا است. وی فردی است که از برنامه‌های بحث‌برانگیز تسلیحاتی و از گسترش “جنگ علیه تروریسم” که “فاشیست‌های اسلامی” (عبارتی که گفنی همواره آن را در اشاره به مسلمانان به کار می‌برد) را هدف قرار می‌دهند، حمایت می‌کند. دیدگاه‌های عجیب او درباره اسلام و مسلمانان وی را در جایگاه پیش‌گامان اسلام‌هراسی در امریکا قرار داده است.

ریچارد آلن اسمیث می‌گوید: “هرگاه تفکری تعصب‌آمیز علیه مسلمانان در امریکا مطرح می‌شود، شکی نیست که فرانک گفنی پشت آن است.” اعتراض سال گذشته در مسجد منطقه صفر در واقع از سوی فرانک گفنی سازمان‌دهی شده بود. گفنی با ذهنی آلوده به آموزه‌های غربی علیه اسلام، چندین آیه از قرآن کریم را حفظ کرده و همواره همان‌ آیه‌ها را تکرار و با درک ضعیف خود از این کتاب آسمانی، به تفسیر آن می‌پردازد.

آخرین فرد اما در عین حال یکی از مهم‌ترین سردمداران اسلام‌ستیزی استیون امرسون است. امرسون، شایعه‌پرداز و یکی از پیشگامان گسترش اسلام‌هراسی در امریکا محسوب می‌شود که به عنوان مدیر اجرایی پروژه تحقیق درباره تروریسم خدمت می‌کند. او فردی است که هر حمله تروریستی در امریکا را به مسلمانان این کشور نسبت می‌دهد و در این کار فرد خبره‌ای است. وی می‌تواند در راستای منافع آن دسته از رسانه‌های غربی که در هر شرایطی مسلمانان را عامل هر حمله تروریستی می‌دانند، به خوبی خدمت کند.

اسپنسر به اشتباه مسلمانان را عامل بمب‌گداری شهر اوکلاهوما معرفی کرد. وی با شرکت در بخش خبری عصرگاهی شبکه سی‌بی‌اس گفت: “این اقدام با تلاش برای تحمیل حداکثر تلفات انجام شد. این ویژگی خاص منطقه خاورمیانه است. این یک بمب بود که موجب انفجار هواپیمای پرواز شماره ۸۰۰ شرکت هواپیمایی تی‌.دبلیو.ای شد”. این اظهارات به روشنی گویای آن است که ذهن اسپنسر به لحاظ ساختاری مسائل را به گونه‌ای تحلیل می‌کند که جامعه مسلمانان امریکا را عامل وقوع حملات تروریستی در این کشور معرفی کند.

روشن است که وبلاگ‌نویسان و اتاق‌های فکر همکاری تنگاتنگی با یکدیگر دارند و تلاش‌های هماهنگی برای ترویج ضدیت با اسلام انجام می‌دهند. متاسفانه، دیدگاه‌های عجیب و شگفت‌انگیز آنان تا حدی در امریکا و نیز اروپا نفوذ پیدا کرده است. تراژدی که به تازگی در نروژ رخ داد و شگفتی رسانه‌های غربی را برانگیخت و آنان را بر آن داشت تا با نتیجه‌گیری سریع مسلمانان را عامل این اقدام تروریستی معرفی کنند در حقیقت خود محصول جریان اطلاعات نادرست در غرب است.

اندرس بهرینگ برویک را که مسئول کشتار ۶۲ نفر بود، می‌توان محصول فرعی آموزش نادرست خوفناکی دانست که در حال نفوذ به جامعه اروپا نیز هست. بیانیه ۱۴۶۷ صفحه‌ای برویک دربردارنده جزئیات هولناکی از اقدام تروریستی وی بوده و به درستی فاش می‌کند که او از شبکه اسلام‌هراسی در امریکا و از ارتباطات خود با گروه افراط‌‌ گرای نو نازی انگلیس که از دیدگاه‌های مشابه‌ای نسبت به اسلام برخوردارند الهام گرفته بود.

اسلام‌هراسی در عمل پس از رخدادهای یازدهم سپتامبر آغاز شد. اگر چه از آن زمان تا کنون انگیزه اصلی و هویت واقعی کسانی که مسئول این حملات بودند هنوز هم به صورت راز باقی مانده است، اما دولت امریکا از همان ابتدا افراط‌گرایان مسلمان را عامل این حملات معرفی کرده است. حادثه یازدهم سپتامبر دستاویزهای فراوانی برای امریکا ایجاد کرد تا به بهانه مبارزه با تروریسم آتش جنگ در کشورهای افغانستان و عراق را برافروزد. این جنگ‌ها تلفات انسانی غیرقابل تصوری را به‌بار آورده و به تخریب زیرساخت‌های دو کشور منجر شده است. سوای این، دولت امریکا ناچار شده است برای ماجراجویی‌های خود در منطقه میلیاردها دلار صرف کند. سیاست نادرست واشنگتن موجب افرایش و تقویت احساسات ضد اسلامی در امریکا و غرب شده است. امریکا با تامین مالی و پرداخت میلیون‌ها دلار به گروه‌ها و سازمان‌های صهیونیستی در امریکا به شکلی تاثیرگذار موجب ظهور اسلام‌هراسی در این کشور شود و در کلافی که خود بافته گرفتار آید.

این پروژه توطئه آمیز گسترده برای بدنام کردن اسلام و مسلمانان، مایه ی شرمساری و لکه سیاه دیگری بر تاریخ سیاست‌های امریکاست.

نویسنده: دکتر اسماعیل سلامی ؛ برگردان: محمد فقیهیبرچسب ها : اسلام هراسی ,  اسلام ستیزی ,  توطئعه غرب ,  زمینه ها و انگیزه ها پروژه اسلام هراسی , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات