یاران فرهنگ
ویژه فارغ التحصیلان دوره آموزشی یاران فرهنگ
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما


این وبلاگ متعلق به شما مخاطب گرامی بالخص اگر فارغ التحصیل دوره آموزشی یاران فرهنگ هستید.

مدیر وبلاگ : «یاران فرهنگ»
پست الکترونیکی : yaranefarhang@gmail.com
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
کد خوش آمد گویی - دکمه گرافیکی تماس با ما سفارش سی دی سخنرانی کد افراد آنلاین Online User کد بالا رفتن
IranSkin go Up
ابر برچسب ها
یکشنبه 10 بهمن 1389
نوشته شده توسط : یاران فرهنگ طبقه بندی شده در :اجتماعی , 

ترویج شرک گرایی در بازی God of war

از گذشته های دور و در همه ی جوامع     بشری، میل به اسطوره و داستان سازیهای اینچنینی بسیار فراوان به چشم می خورد.     برخی انسانهایی كه از نور انبیاء و فطرت الهی دور مانده بودند، در پی حوادث و     رخدادهای طبیعی كه توان تفسیر آنها را نداشتند، دست به ساختن خدایان زدند و     برای هر چیزی خدایی و در ذیل آن خدایان قهرمانانی را ترسیم نمودند.

تاریخ یونان بالخصوص آمیخته از این     اساطیر و خرافات كهن می باشد. اساطیری كه در آن عموماً موجودات به سه دسته ی     خدایان قهرمانان و انسانها تقسیم می شوند كه در این میان قهرمانان بیشترین سهم     را در اساطیر ایفاء می نمایند زیرا كه شخصیت و جنسیتی نیمه خدایی-نیمه انسانی!!     دارند.

غرب به سركردگی كشور ماسونی آمریكا،     سالها به دنبال حذف خدا و ادیان الهی از زندگی بشر بود ولی بدلیل فطرت خدایی     داشتن انسانها، در این هدف ناكام ماندند زیرا خداگرایی و میل به عبادت در سرشت     انسان به ودیعه نهاده شده است. لذا سعی كردند بوسیله ی معرفی و القای دین جعلی     و خدایان خرافی، این میل فطری بشر را به انحراف كشانده و بر رویش سرپوش قرار     دهند تا از پی آن به اهداف كفرآمیز خود و استثمار مردم جهان و سلطه بر عالم،     نایل شوند.

لذا سعی در ترویج اساطیر باستان به     خصوص اساطیر مصر و یونان نموده اند و در سالیان اخیر موج خرافه و باستان گرایی     و گرایش به اسطوره ها را در فیلم، سریال، انیمیشن و بازی رایانه ای دامن زده     اند.

 

 


 

 

 

 

 

بازی God Of War

در این بازی بیان می كند كه: جهان از     خائوس یا خلاء ( هیچ ) ایجاد شده است!. سپس خدایان نسل اول! یعنی: اورانوس (     خدای آسمان ) و گایا ( خدای زمین ) بوجود آمدند و ما حصل ازدواجشان !! فرزندانی     از جمله كرونوس را بدنیا آوردند. و از او هم فرزندانی چون زئوس ( خدای خدایان!     )، پوزیدون ( خدای دریاها! )، هیدس ( خدای عالم مردگان! ) و ... حاصل آمدند.

زئوس به همراه خواهران و برادرانش     خدایان نسل اول! و نسل دوم! را از سر راه بر می دارد و خود بر فراز كوه المپیوس     به همراه خدایانی كه خود دوست دارد قرار می گیرد و به اداره ی جهان می پردازد!.

شخصیت اصلی بازی كریتوس است كه به     همراه برادر و مادرش به شهر اسپارت رفته و جزو افسران ارتش شده و در یكی از     جنگها در حالیكه نزدیك است بدست فرمانده ی بربرها! كشته شود، اریس خدای جنگ و     فرزند زئوس را صدا می كند و به او سجده كرده و از اتو مدد می خواهد و در عوض     زندگی خود را به او واگذار می نماید. پس از نجات، به دستور اریس به قتل و غارت     فراوان می پردازد و در یكی از نبردها همسر و فرزندانش را می كشد. در اثر عذاب     وجدان تصمیم به كشتن اریس یعنی خدای جنگ می گیرد!!! و با یاری خدایان دیگر     همچون زئوس و گایا او را كشته و خودش به عنوان خدای جنگ انتخاب می گردد!.

اما بدلیل عذاب وجدانش و خلف وعده ی     خدایان! مبنی بر پاك كردن ذهنش از این گناه، دست به قتل عام مردم می زند و لذا     زئوس تصمیم به قتلش گرفته و او را می كشد ولی گایا او را دوباره زنده كرده و از     جهان مردگان به عالم زندگان می آورد تا زئوس را بكشد. پس از درگیری با زئوس،     متوجه می شود كه خودش طفل نامشروع! زئوس می باشد و لذا آتش انتقامش شعله ورتر     شده و در نهایت با همكاری خدایان نسل اول و دوم! به بالای كوه المپیوس رفته و     خدایان المپ نشین!! را می كشد و بارها و بارها از زبان او خطاب به خدایان!!     گفته می شود كه: دیگر زمان شما به پایان رسیده و اكنون زمان ماست » و صریحاً     اندیشه ی اومانیسم و انسان گرایی را در مقابل خدا گرایی قرار داده و اولی را     اثبات و دومی را تاریخ مصرف گذشته عنوان می نماید و در نهایت امر خودش را نیز     از بین می برد.

در این بازی برای پیشرفت اسلحه ها و     قدرت كریتوس، باید به كشتار فراوان دست زد و در برخی مراحل آن به روابط غیر     اخلاقی پرداخت.


نكات مهم این بازی در فضای جنگ نرم:

1-ترویج خرافات و اسطوره گرایی

2-القای شرك و چندخدایی و ضعف و درگیری میان خدایان

3-خشونت گرایی بدلیل خشونت فراوان و كشتار بی حد و حصر در طول بازی

4-از میان بردن زشتی گناهان بدلیل ارتكاب بسیار آن در طول بازی از جمله: كشتن، روابط جنسی، بی اعتمادی و ...

5-القای گذشتن دوران خداگرایی و شروع عصر انسان گرایی و اومانیسم و اینكه كاربر باید خدایان بی مصرف را بكشد

  سئوالات:

-آیا توجه به این مطلب داریم كه القای غیر     مستقیم شرك گرایی و همچنین انسان گرایی چقدر می تواند ذهن نوجوانان و جوانان را     آلوده نماید ؟

-خشونت بی اندازه ی این بازی در كنار حس هم     ذات پنداری با شخصیت كریتوس آیا نمی تواند كاربر را به سمت خشونت و بی اخلاقی     سوق دهد ؟

-تلقین این مطلب كه برای پیش رفتن و رسیدن به     هدف باید از هر وسیله ای حتی روابط غیر اخلاقی و خشونت فراوان استفاده نمود،     ذهن كاربر را به كجا می برد ؟برچسب ها : ترویج شرک گرایی در بازی God of war ,  بازی GOD OF WAR ,  كریتوس ,  خدایان ,  ترویج خرافات و اسطوره گرایی ,  القای شرك ,  چندخدایی ,  خشونت گرایی ,  انسان گرایی , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic