یاران فرهنگ
ویژه فارغ التحصیلان دوره آموزشی یاران فرهنگ
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما


این وبلاگ متعلق به شما مخاطب گرامی بالخص اگر فارغ التحصیل دوره آموزشی یاران فرهنگ هستید.

مدیر وبلاگ : «یاران فرهنگ»
پست الکترونیکی : yaranefarhang@gmail.com
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
کد خوش آمد گویی - دکمه گرافیکی تماس با ما سفارش سی دی سخنرانی کد افراد آنلاین Online User کد بالا رفتن
IranSkin go Up
ابر برچسب ها

بازدید کننده گرامی با توجه به نزدیکی به ایام پر حزن و اندوهگین رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله خمینی (ره)، وبلاگ یاران فرهنگ در نظر دارد از 5 خرداد تا 15 خرداد سال جاری  برای آشنایی هر چه بیشتر مخاطبین و درک مفاهیم والای انقلاب و ولایت فقیه به مباحث پیرامون اندیشه ها و بیانات این رهبر فرزانه بپردازیم. لذا خواهشنمدیم شما هم با بیان نظرات و انتقادهای سازنده خود در مورد مطالب و یا با ارائه منابع و سایت های معتبر در این زمینه ما را در ادامه این راه همراهی فرمایید.

مدیریت و اعضای وبلاگ یاران فرهنگ


آنچه امروز در برخی از کشورهای اسلامی به ویژه عراق می‌گذرد و در اثر آن، دست‌های تفرقه‌افکن درصدد ایجاد تنازع و درگیری بین شیعه و سنی هستند، نشان می‌‌دهد که قدرت‌های استکباری همچون آمریکا و انگلیس و اسرائیل در نقشه‌های شوم خود توفیق حاصل کرده‌اند.

سیاست شیطانی تفرقه بینداز و حکومت کن از دیرباز و در مقاطع تاریخی گوناگون در کشورهای اسلامی به ظهور درآمده و تا آنجا پیش رفته که سرزمین‌های اسلامی را که به صورت پیکری واحد بر بلندای قلل عزت و قدرت سر به آسمان می‌سائیدند، ازهم جدا و متفرق و در مقابل هم به دشمنی واداشتند.

این سیاست شیطانی امروز توسط آمریکا و ایادی آن با شدت در حال پیشروی می‌باشد و شاهد آن، بذرهای تفرقه‌ای است که بین شیعه و سنی در عراق افشانده می‌شود و خار و خاشاکی که از آن به دست می‌آید دل و دیده عالمان دلسوخته‌ای را که در مسیر ایجاد تقریب بین مذاهب و وحدت بین ملل مسلمان سر از پا نمی شناسند و همه هستی خویش را فدای دین مبین و اتحاد مسلمین می‌کنند، به شدت رنجه می‌دارد.

به یاد بیاوریم که حضرت امام خمینی (ره) چگونه برای تبدیل تشتت و پراکندگی مسلمانان به وحدت و همبستگی دل سوزاند و فریاد از گلو برآورد و توطئه‌های استعمارگران را یادآور شد و تازیانه‌های بیداری بر پیکر خفته مسلمانان جهان فرود آورد و به یادآوریم که اندیشه و سیره و روش آن پیشوای محبوب الهی توسط علمای نستوه و مبارز که صحابی باوفا و تداوم دهندگان راه مقدس او می‌باشند ترویج شد و در این راه فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها صورت گرفت و همچنان امتداد دارد.

حضرت امام خمینی (ره) بیشتر از هر درد و زخم بر پیکر مسلمین، از جراحت و زخمی که برخی از فتواسازان متصل به سیاست‌های تفرقه‌افکنانه مستکبران بر پیکر امت وارد می‌کنند می‌نالید، هم آنان که به سهولت به کفر شیعه و مباح بودن خونشان فتوا می‌دهند و در عراق مسلمان، شیعیان را به خاک و خون می‌کشانند.

امام خمینی (ره) همان اندازه که از این تفرقه‌ اندازان اعلام انزجار می‌کرد، از هرگونه ندای وحدت ستیزی که از گلوی برخی از شیعیان جاهل برمی‌خاست، رنج می‌برد و اعلان تنفر می‌کرد.

آنچه پیش روی دارید، گزیده‌ای از رهنمودهای آگاهی بخش امام خمینی (ره) درباره توطئه‌های شوم قدرت‌های استکباری در ایجاد دشمنی و تفرقه بین شیعه و سنی می‌باشد که ناظر بر اوضاع عراق امروز است.

امروز آن چیزی که تکلیف همه ماست، شما برادر‌های اهل سنت، اینها برادران اهل تشیع، همه و همه افراد این ملت تکلیف دارند، این است که الان توجه به این معنا داشته باشند که دست‌هائی در کار است که نگذارند اسلام تحقق پیدا بکند، با شیوه‌های مختلف، شیوه‌های مختلفی الان در کار است و این محتاج به این است که خارجی‌‌ها آنی که به آن رسیده‌اند این است که اسلام است که جلو منافع آنها را می‌گیرد. اگر اسلام تحقق پیدا بکند و مملکت یک مملکت اسلامی باشد، دست آنها دیگر تا آخر کوتاه است فلهذا الان که همه رای دادید به جمهوری اسلامی و همه وفاداری خودتان را اعلان می‌کنید و در این وفاداری طبیعی است که یک امر اسلامی را می‌خواهید و همه ما اسلام را می‌خواهیم، الان اینها درصدد این هستند که بین مسلمین تفرقه بیندازند و یک برنامه‌هایی، یک پیشنهادهائی بکنند، همه این پیشنهادها یا بیشترش این است که نگذارند جمهوری اسلامی به آنطور که اسلام می‌خواهد تحقق پیدا بکند.

به شما مسلمانان وارسته که در محل وحی برای اداء این فریضه عبادی – سیاسی اجتماع نمودید لازم است تذکراتی داده شود تا بدانید در کشورهای اسلامی چه می‌گذرد و برای استعمار و استثمار مسلمین و تحت سلطه قرار دادن آنان چه نقشه‌ها در کار و چه دست‌های خبیثی آتش افروزان آنند:

۱٫ در آستانه به هم نزدیک شدن جمیع مسلمانان جهان و تفاهم همه مذاهب اسلامی برای رها شدن کشورهایشان از چنگال پلید ابرقدرت‌ها و در آستانه قطع ایادی ستمگران غرب و شرق از ایران با رمز وحدت کلمه و اتکال به خدای بزرگ و اجتماع در زیر پرچم اسلام و توحید، شیطان بزرگ جوجه‌‌های خود را فراخوانده است تا با هر حیله متصور، بین مسلمین تفرقه افکند و امت توحیدی و برادران ایمانی را به اختلاف و دشمنی کشاند و راه سلطه‌گری و چپاول را برای خویش هر چه بیشتر باز کند. شیطان بزرگ که خوف آن دارد که انقلاب اسلامی ایران به سایر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی صادر شود و دست پلید او را از کشورهای تحت سلطه قطع کند،‌ در حالی که از حصر اقتصادی و حمله نظامی طرفی نبست به حیله دیگری دست زده است تا انقلاب اسلامی ما را در پیشگاه مسلمانان جهان خدشه‌دار کند و مسلمانان را به جان هم اندازد و خود به ستمگری‌ها و چپاول‌هایش در کشورهای اسلامی ادامه دهد و آن اینکه درست در آستانه کوشش بی‌امان ایران برای وحدت کلمه و تشبث به اسلام بزرگ و توحید بین جمیع مسلمین جهان، به یکی از مهره‌های خبیث آمریکا و از دوستان شاه مخلوع معدوم، دستور می‌دهند تا از فقها و مفتیان اهل سنت، فتوا بر کفر ایرانیان عزیز بگیرد و بعضی از این مهره‌ها گفته‌اند: اسلامی که ایرانیان می‌گویند، غیر از اسلامی است که ما می‌گوئیم. آری اسلام ایران غیر از اسلام آنان است که از مهره‌های آمریکا چون سادات و بگین پشتیبانی می‌کنند و در مقابل قران خدای متعال با دشمنان اسلام دست دوستی می‌دهند و برای تفرقه بین مسلمین، ‌از هیچ افترا و کوششی دریغ نمی‌کنند.
مسلمانان جهان باید این تفرقه‌افکن‌ها را بشناسند و توطئه پلید آنان را خنثی کنند.

۲٫ در آستانه هجوم ابرقدرت‌ها به کشورهای اسلامی، همچون افغانستان و کشتار بیرحمانه و وحشیانه مسلمانان افغانی (که نمی‌خواهند اجنبی در مقدرات آنان دخالت کند و یا آمریکا که در هر فسادی دست دارد) و همزمان با هجوم همه جانبه اسرائیل جانی،‌ به مسلمین در فلسطین و لبنان عزیز، و همزمان با طرح جنایتکارانه اسرائیل برای انتقال پایتخت خود به بیت‌المقدس و گسترش جنایات و کشتار وحشیانه مسلمانان آواره از وطن خویش و در وقتی که مسلمانان بیشتر از همه زمان احتیاج به وحدت کلمه دارند، سادات، این نوکر خیانتکار آمریکا و دوست و برادر بگین و شاه مخلوع معدوم، و صدام آن خادم سرسپرده آمریکا ، دست به تفرقه‌افکنی مسلمانان زدند و از هیچ جنایتی در این راه که ارباب جنایتکارشان امر نموده است، فروگذار نمی‌کنند. آمریکا با حمله‌‌های پیاپی به ایران و فرستادن جاسوسان برای شکست دادن انقلاب اسلامی ما و توطئه با سادات برای ایجاد اختلاف و تبلیغات سوء و پخش اکاذیب و افترا به متصدیان حکومت اسلامی از طریق عراق، از آن قماش است. مسلمین باید به خیانت این سرسپردگان آمریکا به اسلام و مسلمین توجه داشته باشند.

نقشه‌های قدرت‌های بزرگ که می‌خواهند مسلمین را زیر سلطه خود بیاورند و مخازن آنها را به غصب ببرند و اموال آنها را به چپاول ببرند از سال‌هائی طولانی دنبال نقشه‌‌هائی بودند که، از نقشه‌های بزرگ آنها مساله ملتگرائی است. اسلام آمده است تا تمام ملل دنیا را، عرب را، عجم را، ترک را، فارس را همه را با هم متحد کند، و یک امت بزرگ به نام امت اسلام در دنیا برقرار کند تا کسانی که می‌خواهند سلطه بر این دولت‌های اسلامی و مراکز اسلام پیدا بکنند، نتوانند به واسطه اجتماع بزرگی که مسلمین از هر طایفه هستند، نقشه‌ قدرت‌‌های بزرگ و وابستگان آنها در کشورهای اسلامی این است که این قشرهای مسلم را که خدای تبارک و تعالی بین آنها اخوت ایجاد کرده است و مومنان رابه نام اخوت یاد فرموده است از هم جدا کنند و به اسم ملت ترک،‌ ملت کرد، ملت عرب، ملت فارس از هم جدا کنند بلکه با هم دشمن کنند و این درست برخلاف مسیر اسلام است و مسیر قرآن کریم. تمام مسلمین با هم برادرند و برابرند و هیچ یک از آنها از دیگری جدا نیستند و همه آنها زیر پرچم اسلام و زیر پرچم توحید باید باشند. اینهائی که با اسم ملیت و گروه‌گرائی و ملی‌گرائی بین مسلمین تفرقه می‌اندازند، اینها لشکرهای شیطان و کمک‌ کارهای به قدرت‌های بزرگ و مخالفین با قرآن کریم هستند.

در همین قضیه مولود حضرت رسول سلام‌الله علیه که دعوت شده است به اینکه از دوازدهم تا هفدهم شرکت کنند همه مسلمین در جشن تا وسیله وحدت بین مسلمین باشد، باز می‌بینیم که یک بوقی از یک آخوند بسیار بی‌توجه به مسائل اسلام و وابسته به دیگران فریاد می‌زند که شرک است احترام به پیغمبر، شرک است جشن گرفتن منتها او ایران را محکوم می‌کند و معلوم است چرا. یک آخوند که بسته به دربار است و مقاصد آنها را می‌خواهد اجرا بکند، در مقابل مسلمین می‌ایستد و اعلام می‌کند به اینکه احترام به رسول خدا شرک است. این آخوند معنی شرک را نمی‌فهمد. اگر احترام به رسول خدا شرک است، پس اول مشرک خود پیغمبر اکرم است و اول مشرک خدای تبارک و تعالی است که احترام پیغمبر را تا آنجا بالا برده است که در نمازها اسم او هست و اگر نباشد در بعضی جاهایش، باطل می شود نماز. اگر بعد از شهادت یا فوت حضرت
رسول صلی‌الله علیه و آله اگر بعد از فوت ایشان به نظر این آخوند و دوستان نادان این آخوند وابسته به دربار احترام پیغمبر شرک است. پس در نماز که بعد از فوت رسول اکرم همه مسلمین می‌خوانند و سلام به رسول اکرم می‌دهند، همه مسلمین حتی خود آخوند هم مشرک است اگر نماز بخواند. این نیست الا اینکه مامورند این نحو معممین که خودشان را به عنوان مفتی جا زدند در بعضی از بلاد مسلمین، مامورند که ایجاد اختلاف بکنند. از ایران صدای وحدت بلند می‌شود و از حجاز صدای اختلاف. از مرکز وحی که رسول اکرم در آنجا مردم را دعوت به اعتصام به حبل‌الله و وحدت فرموده است، یک آخوند درباری صدای نفاق برمی‌دارد و فریاد نفاق‌انگیز می‌کشد و این ایران که به نظر آن آخوند مشرک هستند، ندای وحدت از این ایران بلند می‌شود. جشن برای رسول اکرم آیا کجایش شرک است؟ شرک را نمی‌داند چیست؟ یا می‌داند و می‌خواهد بین مسلمین ایجاد اختلاف کند؟ ما گله‌مان از این آخوندهای درباری فاسد است، از این دولت‌هائی که مثل آن آخوند را به نوکری خودشان می‌پذیرند. آمریکا روی مقاصد خودش باید این کارها را بکند، روی مقصد فاسد خودش باید ایجاد اختلاف بکند لکن این آخوندها چرا و این دولت‌ها چرا؟ شما که حربه نفت در دستتان هست و اگر یک روز نفت را ببندید بر غرب و بر شرق، به اطاعت شما در می‌آیند، شما هدیه می‌کنید از قیمت نفتتان به آمریکا و سایر قدرت‌های بزرگ و خودتان را به اسارت می‌کشید. اینهاست که برای مسلمین و برای اسلام ضربه است. آنها هر تهمتی می‌خواهند می‌زنند به کشور اسلام، به کشور ایران، که از اولی که نهضت پیدا شده است و قبل از او این ملت با اسرائیل مخالف بوده است و یکی از مخالفت‌هائی که با محمدرضای معدوم داشتند، همین بود که چرا به اسرائیل کمک می‌کند. حالا این بوق‌هائی که از گلوی آمریکا و از گلوی بستگان آمریکا به او نفخ می‌شود، اینها ایران را متهم می‌کنند که اسلحه از اسرائیل می‌خرد و بعضی مطرودین خود ایران هم تایید می‌کنند این را.
گرفتاری مسلمین این است که با داشتن این همه ذخایر، این همه اراضی و دارابودن یک میلیارد تقریبا جمعیت به واسطه کجروی یک دسته اقلیتی که در راس واقع شده‌اند، باید مطیع قدرت‌های بزرگ باشد. حالا که ایران از این قید اسارت بیرون آمده است و با مشت در دهان آمریکا و سایر قدرت‌ها کوبیده است و آنها را بیرون کرده است از کشور خودش و روحانی و دانشگاهی، ارتشی و ژاندارمری و ملت همه با هم منسجم شده‌اند و نخواهند گذاشت که قدرت‌های دیگری در اینجا دخالت کند، این البته بر ذائقه آن آخوندی که جیره خوار آمریکا و پیوندهای آمریکاست تلخ است و در ذائقه بعضی حکومت هائی که دست نشانده هستند تلخ است با همه قدرت دارند جدیت می‌کنند که این انسجام را از بین ببرند و این وحدت کلمه را از بین ببرند.

آنهائی که می‌خواهند از بلاد مسلمین بهره‌گیری کنند، آنهائی که می‌خواهند ذخائر مسلمین را ببرند، آنهائی که می‌خواهند دولت‌های اسلامی را در زیر یوغ سلطنت خودشان قرار بدهند اینها کوشش کرده‌اند خودشان و عمالشان به اینکه تفرقه بین مسلمین ایجاد کنند. این کلام خبیث همان کلامی است که آنها می‌خواهند که عرب را یک طرف قرار بدهند و همه مسلمین را در طرف دیگر. فقط عرب مسلم است، پاکستانی مسلم نیست، ایرانی مسلم نیست، عرب مسلم واقعی است!! اینها همه باید (به حسب قولی که او باز در یک کلامش گفته است) اینها باید آقائی عرب را نپذیرند؟! این برخلاف اسلام است، برخلاف دستورات قرآن است. قرآن کریم میزان را تقوا قرار داده است و فرموده است ان اکرمکم عندالله اتقیکم و صدام میزان را عربیت قرار داده است، عربیت، چه عربیتی باشد که مثل عفلق و امثال صدام باشد و چه سایرین. این برخلاف موازین اسلام و بر خلاف ضرورت مسلمین است. این همان معنائی است که ابرقدرت‌ها می‌خواهند که قشرها را از هم جدا کنند، عرب را از غیر عرب جدا کنند، عرب را در یک طرف قرار بدهند و عجم را در طرف دیگر. در بین خود عرب هم می‌خواهند که طوایف مختلف را از هم جدا کنند و در بین عجم هم که سایر مسلمین هستند می‌خواهند که اینها را از هم جدا کنند. اینها مامور این هستند، محمدرضا مامور این معنا بود که اینها را از هم جدا کند. کسانی که این معنا را می‌گویند و این معنا را تعقیب می‌کنند اینها همان مامورینی هستند که مقاصد پلید اجنبی‌ها را که مسلمین را می‌خواهند از هم مفترق کنند اجرا می‌کنند.

دولت‌های استعمار طلب، دولت هائی که می‌خواهند ذخائر مسلمین را ببرند، با وسیله‌های مختلف، با نیرنگ‌های متعدد دول اسلامی را، سران دول اسلامی را اغفال می‌کنند، گاهی به اسم شیعه و سنی اختلاف ایجاد می‌کنند، حتی در شرق آنهائی هم که جزء مسلمین نیستند، آنها هم گول خورده‌اند. گفته می‌شود که در هندوستان در مثل عید اضحی مقدار زیادی از گاوهای مقدس پیش گاوپرستان می‌آورند و به مسلمین به قیمت ارزان می‌فروشند و آنها را وادار می‌کنند که گاوهای مقدس پیش آن طوایف را، ذبح کنند و بعد به آنها می گویند که اینها گاوهای مقدس شما را ذبح کردند، یک هیجانی در بین هندو و مسلم، در بین طوایف هندی‌ها به پا می‌شود و یک غوغا و زوزه‌ای بلند می‌شود و از این غوغا آنها استفاده می‌کنند، شرق را می‌بلعند. در دول اسلامی بین طوائف به اسم اسلام و به اسم مذهب چیزهائی پخش می‌کنند، تبلیغاتی می‌کنند که طوائف مسلمین به جان هم بیفتند و با هم اختلاف شیعه و سنی پیدا بکنند و آنها به ذخائری که مسلمین دارند دسترسی پیدا بکنند و نتوانند مسلمین کاری انجام بدهند.

مسلمین آنها بودند که مجد آنها دنیا را گرفته بود، تمدن آنها فوق تمدن‌ها بود، معنویات آنها بالاترین معنویات بود، رجال آنها برجسته‌ترین رجال بود، ‌توسع مملکتشان از همه ممالک بیشتر بود، سیطره حکومتشان بر دنیا غالب شده بود دیدند که با این سیطره، با این وحدت دول اسلامی نمی‌شود تحمیل کرد چیزهائی را که آنها می‌خواهند، نمی‌شود ذخائر اینها را، طلای سیاه اینها را، طلای زرد اینها را، نمی‌شود اینها را قبضه کرد، درصدد چاره برآمدند، چاره این بود که بین ممالک اسلامی تفرقه بیندازند.

شاید بسیاری، بعضی از شما یادشان بیاید جنگ بین‌المللی را، جنگ اول بین‌المللی را، جنگ اول بین‌المللی را که با مسلمین و با دولت بزرگ عثمانی چه کردند. دولت عثمانی یکی از دولی بود که اگر با شوروی طرف می‌شد، گاهی او را زمین می‌زد، سایر دول حریف میدان او نبودند. دولت عثمانی یک دولت اسلامی بود که سیطره‌اش گرفته بود تقریبا از شرق تا غرب را، آنها دیدند که با این دولت اسلامی به این قوی‌ای نمی‌شود چاره‌ای کرد، نمی‌شود ذخائر را برد. بعد از اینکه در این جنگ با آن بساط غلبه پیدا کردند، تجزیه کردند دولت عثمانی را به دولت‌‌های بسیار کوچک، کوچک. برای هر یک از آنها هم یا امیری قرار دادند یا سلطانی قرار دادند یا رئیس جمهوری قرار دادند، آنها در قبضه مستعمره‌چی‌ها و ملت بیچاره در قبضه آنها، با این وضع یک دولت عثمانی با آن مرز را زمین زدند و دولت‌‌های اسلامی از خواب بیدار نشدند یا خودشان را به خواب زدند. این دولت عثمانی در تحت ظل خلافت اسلامی، در تحت ظل اتکا به قرآن مجید آن مرز را داشت.

منبع

اسلام ناب در کلام و پیام امام خمینی (ره)، موسسه تنظیم و نشر آثار امام، ص ۵۸۹ -۵۸۳

http://www.jomhourieslami.com/1389/13890906/13890906_14_jomhori_islami_imam_0001.htmlبرچسب ها : ayatollah Khomeini ,  emam Khomeini ,  imam roohollah ,  Iranians leader ,  اسلام ,  امام ,  امام خمینی ,  امام روح الله ,  اندیشه های امام ,  اندیشه های امام خمینی در دانشگاه ها ,  اندیشه ی امام ,  اهل سنت ,  بنیاد امام ,  تبیین اندیشه های امام ,  درگیری بین شیعه و سنی ,  دیدگاه امام ,  روح الله الموسوی ,  روح الله الموسوی الخمینی ,  عداوت و افتراق ,  مسلمین ,  موسسه تنظیم و نشر آثار امام ,  نقشه‌های استعماری ,  هشدارهای امام خمینی (ره) درباره نقشه‌های استعماری در ایجاد عداوت و افتراق بین ملل اسلامی و ضرورت حرکت مسلمین در مسیر وحدت و اتحاد , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic